تبلیغات
ملکوت سخن
قالب وبلاگ

ملکوت سخن
 
نویسندگان
نظر سنجی
وبلاگ ملکوت سخن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

چت باکس


حـسـین بن على علیه السلام فرمود:
چون فاطمه علیهماالسلام وفات كرد، امیرالمؤمنین او را پـنـهـان بـخـاك سـپـرد و جـاى قـبـرش را نـاپدید
كرد، سپس برخاست و رو بجانب قبر رسـولخدا صلى للّه علیه و آله كرد و گفت: سلام بر تو اى رسولخدا از جانب دخترت و دیدار كننده ات و آنكه در خاك رفته و از من جدا شده و در بقعه تو آمده و خدا زود رسیدن او را نزد تو برایش برگزیده.
اى رسـولخـدا! شـكـیـبـائیم از فراق محبوبه ات كم شده و خود داریم از سرور زنان جهان نـابود گشته، جز اینكه براى من در پیروى از سنت تو كه در فراقت كشیدم جاى دلدارى باقى است، زیرا من سر ترا در لحد آرامگاهت نهادم و جان مقدس تو از میان گلو و سینه من خارج شد (یعنى هنگام جان دادن سرت به سینه من چسبیده بود) آرى، در كتاب خدا براى من بهترین پذیرش (و صبر بر این مصیبت ) است، انالله و انا الیه راجعون، همانا امانت پس گـرفـتـه شـود و گـروگـان دریـافـت گـشـت و زهـرا از دسـتـم ربـوده شـد.
اى رسـول خـدا دیـگـر چـه انـدازه این آسمان نیلگون و زمین تیره در نظرم زشت جلوه مى كند، اندوهم همیشگى باشد و شبم در بى خوابى گذرد و غمم پیوسته در دلست، تا خدا خانه اى را كـه تـو در آن اقامت دارى برایم برگزیند، (بمیرم و بتو ملحق شوم ) غصه اى دارم دل خـون كن و اندوهى دارم هیجان انگیز، چه زود میان ما جدائى افتاد، تنها بسوى خدا شكوه مى برم.
بـه هـمـیـن زودى دخـتـرت از هـمـدست شدن امتت بر ربودن حقش بتو گزارش خواهد داد، همه سـرگذشت را از او بپرس و گزارش را از او بخواه، زیرا چه بسا درد دلهائى داشت كه چون آتش در سینه اش ‍ مى جوشید و در دنیا راهى براى گفتن و شرح دادن آن نیافت، ولى اكنون مى گوید و خدا هم داورى مى فرماید و او بهترین داورانست.
سـلام بـر شـمـا سـلام وداع كننده اى كه نه خشمگین است و نه دلتنگ، زیرا اگر از اینجا بـرگردم، بواسطه دلتنگیم نیست و اگر بمانم بواسطه بدگمانى به آنچه خدا به صابران وعده فرموده نباشد.
واى، واى بـاز هـم بـردبـارى مـباركتر و خوش نماتر است اگر چیرگى دشمنان زورگو نـبـود (كه مرا سرزنش كنند یا قبر فاطمه را بشناسند و نبش ‍ كنند) اقامت و درنگ در اینجا را چون معتكفان ملازمت مى نموددم و مانند زن بچه مرده بر این مصیبت بزرگ شیون مى كردم، در بـرابـر نـظـر خـدا دخـتـرت پـنـهـان بـخـاك سـپـرده شـد و حـقـش پـایـمـال گـشـت و از ارثـش ‍ جـلوگیرى شد، با آنكه دیر زمانى نگذشته و یاد تو كهنه نگشته بود، اى رسولخدا، شكایت من تنها بسوى خداست و بهترین دلدارى از جانب تو است اى رسـولخـدا! (چـون در مرگ تو صبر كردم یا براى گفتار تو درباره صبر)، درود خدا بر تو و سلام و رضوانش بر فاطمه باد.
اصول كافى جلد 2، صفحه ،356 روایت 3.طبقه بندی: اهل‌بیت(ع)،
[ 18 فروردین 91 ] [ 13:21 ] [ لقمان قمری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :